Sowa Matematyczna
Pozostając na tej stronie oświadczasz, że zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies.
Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookies. Zgadzam się, nie pokazuj mi więcej tej informacji

Strona główna

Aktualności

 

O konkursie

 

Kontakt

 

Panel nauczycielski


Relacja z III edycji Sowy Matematycznej
mies. kwiecień - czerwiec 2013
W tegorocznej edycji Olimpiady udział w zmaganiach o pierwsze miejsce wzięło około czterech tysięcy uczniów pochodzących z polskich szkół. Rekordowo z jednej szkoły do konkursu przystąpiło aż 120 uczniów.
Swoją wiedzę udowadniali rozwiązując niebanalne, nastawione w dużej mierze na logiczne myślenie testy wiedzy, dzięki którym mieli szansę zdobyć nagrodę główną - Laptopa multimedialnego renomowanej marki ASUS.
Część osób, która osiągnęła nieznacznie mniejsze wyniki od rówieśników została obdarowana nagrodami pocieszenia - pendrivem marki kingston o pojemności 8gb.
Otrzymaliśmy doniesienia, iż część zadań w kategoriach Junior oraz Pitagoras była za trudna; Ideą konkursu jest przygotowanie uczniów do egzaminów, jakie czekają ich po zakończeniu odpowiedniego etapu edukacji, w związku z tym obiecujemy tworzyć zadania nie przekraczające możliwości uczniów.
Ponadto szkołą, która otrzymała projektor multimedialny za największą liczbę zgłoszonych uczestników okazał się Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach.
Tabela zwycięzców
Wszyscy laureaci otrzymali laptopy multimedialne
Nazwisko laureata Kategoria Nagroda Reprezentant szkoły Punkty
W czasie
Dominik Seredyn Junior Laptop multimedialny Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Brzechwy w Puławach 29 / 30
1h 16min
Aleksandra Martyniuk Pitagoras Laptop multimedialny Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej 30 / 30
1h 15min
Marek Czapor Tales Laptop multimedialny Zespół Szkół Publicznych nr 2 Narciarska Szkoła Sportowa w Ustrzykach Dolnych 25 / 30
1h 5min
Bogumił Pawłowski Archimedes Laptop multimedialny Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łodzi 30 / 30
1h 1min
Adam Paniutycz Euklides Laptop multimedialny II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 28 / 30
1h 15min

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zachęcamy do systematycznego poszerzania swoich horyzontów intelektualnych - bo warto!


Zobacz również   Sprawozdanie z I edycji Olimpiady Sprawozdanie z II edycji Olimpiady


Regulamin Olimpiady | Dane Organizatora | Kontakt z organizatorem | Informacje | Materiały reklamowe